top of page
Search

Savstarpējā atkarība. Laulības saišu pārkāpšana. Partnera aiziešana

“Ar viņu nevaru un bez viņa nespēju”. Mīlētāju atkarība līdzīga situācijai “no tukšā uz tukšo”, bet tam par iemeslu ir pārliecības zudums.


Iedomājieties partneri, kurš uzvedas bipolāri. Viņš vienlaikus gan apvainojas, ietur distanci, gan pievērš pastiprinātu uzmanību, atzīstas mīlestībā. Pie tam viņš manipulē, ir greizsirdīgs, uzspiež savu gribu un uzliek ultimātus: “Vai nu būs, kā es gribu, vai nu es aizeju”. Tā arī ir atkarība attiecībās, jo cilvēks zaudē pārliecību par sevi. Dzīvot ar tādu cilvēku grūti un sarežģīti. Un, biežāk vien, tādas ģimenes un attiecības izjūk.


Kas notiek tālāk? Uz šķiršanās brīdi partnera atkarība sasniedz maksimāli augstu līmeni. Atkarīgais partneris negrib atlaist, raud, izseko, kļūst uzmācošs. Ja ir bērni, tad tie kļūst par tādu kā maiņas monētu.


Ko ir svarīgi saprast? Ja atkarīgais partneris nav spējīgs atlaist un izdzīvot attiecību sabrukuma situāciju, viņš nevarēs veidot jaunas attiecības.

Nevilcinieties, bet dodieties pie psihologa pēc palīdzības! Problēmu var atrisināt ar vismazākajiem zaudējumiem, ja laicīgi uzsākt darbu pie tās atrisināšanas.


Laulības attiecību krāpšana vai partnera aiziešana no ģimenes psihei ir ne mazāk kaitīga. Šīs situācijas var padarīt dzīvi neizturamu, jo nodevības momentos brūk viss: ticība, pārliecība, pasaule kopumā. Rodas liels dažādu baiļu skaits, un netaisnība sāk grauzt no iekšpuses.


Šo tik tiešām smago dzīves periodu labāk iziet kopā ar psihologu, lai minimizētu traumu sekas un atrast izeju no situācijas.

Comments


bottom of page